Valljuk be őszintén, a sült krumplinál nem sok finomabb és egyszerűbb étel létezik a földön. Nem véletlen, hogy az egyik legnagyobb kedvenc, és szerencsére a vegetáriánusoknak sem kell lemondani az élvezetéről. A sült krumpli olajban sütve kevés sóval önmagában is remek, de pár aprósággal meg lehet bolondítani, hogy izgalmasabbá tegyük.

Fűszeres sült krumpli

A sült krumplit nagyon sokféle zöldséggel, fűszerrel és öntettel lehet kombinálni, hogy még finomabbá tegyük. Próbáld ki a következő vegetáriánus sült krumpli recepteket, melyek önmagukban is remek fogást kínálnak egy könnyű ebédhez vagy vacsorához.

 

1.Sült krumpli kapros-joghurtos öntettel

 

Hozzávalók (3 személyre):

45 dkg krumpli

3 szál újhagyma

egy evőkanál napraforgómag

egy kis csokor kapor

3 evőkanál majonéz

4 evőkanál joghurt

kávéskanálnyi citromlé

napraforgóolaj

csipet cukor

csipet só

 

Elkészítése:

A burgonyát hámozd meg, és kockázd fel. Forró napraforgóolajban süsd ki. Az újhagymát karikázd fel vékonyan, és keverd össze az öntet hozzávalóit, majonézt, joghurtot, citromlevet, felaprított kaprot, keverd bele a hagymát, és sózd, borsozd ízlés szerint. Ezzel locsold meg a krumplit, de mártogatósként is használhatod.

 

2.Krémsajtos sült burgonya

 

Hozzávalók (4 személyre):

1 kg burgonya

10 dkg tökmag

2 szál halványítózeller (angolzeller)

két szál újhagyma

400 gramm tejszínes krémsajt

1 dl tejföl

tej

növényi olaj

bors

 

Elkészítése:

A burgonyát vágd félbe, szórd meg kevés olajjal, és süsd aranyszínűre. A tökmagot közben törd össze kisebb darabokra. A zellerszárakat vékonyan szeleteld fel. A sajtot keverd össze a tökmaggal, zellerrel, tejföllel, felaprított újhagymával, és annyi tejet adjál hozzá, hogy megfelelő sűrűségű legyen. Sózd, borsozd ízlés szerint. A sült burgonyafeleket a mellé kínált öntettel tálald.

 

3.Fokhagymás-petrezselymes sült krumpli

                          

Hozzávalók:

1 kg burgonya

másfél evőkanál fokhagymapor

egy marok felaprított petrezselyemzöld

3 evőkanál növényi olaj

 

Elkészítése:

A sütőt melegítsd elő 200 fokra. A burgonyát hámozd meg, és kockázd fel nagyobb darabokra. Egy tálban keverd össze a burgonyakockákat, fokhagymaport, petrezselymet, petrezselyemzöldet, növényi olajat, sót, majd sütőpapírral bélelt sütőlapon terítsd szét a burgonyát. 200 fokon süsd 40-45 percig, míg aranybarna lesz a burgonya. Forrón tálald.

 

4.Sajtos fokhagymás sült burgonya

 

Hozzávalók (4 személyre):

1 kg újburgonya

1,5 dl napraforgóolaj

egy evőkanál szárított, morzsolt oregánó vagy rozmaring (amelyik fűszert szereted)

másfél teáskanál fokhagymapor

reszelt sajt

bors

 

Elkészítése:

A napraforgóolajat kis tálkában keverd össze a fokhagymaporral, zöldfűszerrel, sóval, borssal. Az újburgonyákat alaposan mosd meg, és tedd fel főni. Mikor már annyira megpuhultak, hogy villával könnyen megszúrhatók, tedd ki a burgonyákat sütőlappal bélelt sütőpapírra, és villával nyomjál rájuk egyet-kettőt, hogy kilapuljanak. Locsold meg mindegyiket a fűszeres-olajjal, majd sütőben süsd 200 fokon kb. 15 percig, míg ropogós, aranybarnára sül a burgonyák teteje. Így is nagyon finom, de reszelt sajttal megszórva is kínálhatod.

 

5.Zöldfűszeres, vajas sült burgonya

Hozzávalók (4 személyre):

1 kg kis szemű újburgonya

egy evőkanál olívaolaj

1 dl olvasztott vaj

3 evőkanál vegyes, friss zöldfűszer: bazsalikom, petrezselyem, oregánó, kakukkfű

bors

 

Elkészítése:

Melegítsd elő a sütőt 200-220 fokra. A burgonyákat alaposan mosd meg, töröld szárazra, majd mindegyiket vágd be 3-4 mm szélességű szeletekre, de úgy, hogy ne vágd szét a burgonyákat, csak legyenek ¾ részig bevagdalva. Sütőpapírral bélelt sütőlapra fektesd a burgonyákat a bevágott

felükkel felfelé, kend vagy locsold meg olívaolajjal, sózd, borsozd, és süsd 25 percig, míg kívül ropogósak, belül puhák lesznek. Eközben keverd össze az olvasztott vajat a zöldfűszerekkel, és a már kissé szétnyílt burgonyák tetejét locsold meg vele. Forrón tálald, de ha reszelt sajttal szereted, hintsél rá sajtot, és tedd vissza még 5 percre a sütőbe, míg rá nem olvad a sajt.

 

Jó étvágyat!

A cikk folytatásában: 5 egészséges fogás édesburgonyából


 Hirdetés